مقالات

6 خواص برتر چای سبز برای پوست

۶ خواص برتر چای سبز برای پوست

6 خواص برتر چای سبز برای پوست

 

 

6 خواص برتر چای سبز برای پوست
بهترین راه برای لذت بردن از چای سبز برای پوست و روال زیبایی شما

ما در یک رابطه متعهد با چای سبز هستیم: یک عنصر فوق ستاره با فواید عمده برای پوست و سلامت. مطمئناً، این یکی از محبوب ترین نوشیدنی های جهان برای قرن ها بوده است – اما هنوز هم برای مراقبت از پوست و زیبایی نسبتاً جدید است.

بیایید به فواید بسیاری از چای سبز برای پوست و نحوه استفاده موثر از آن برای حداکثر درخشندگی توجه کنیم

فواید چای سبز برای سلامتی

ابتدا اجازه دهید در مورد ریشه چای سبز صحبت کنیم. در قرن هفتم، راهبان ژاپنی که برای مطالعه آیین بودیسم ذن از چین بازدید کرده بودند، با کشف جدید خواص درمانی شگفت انگیز چای سبز به خانه بازگشتند. در قرن‌های بعد، نوشیدن چای سبز به یک غذای اصلی برای راهبان ژاپنی تبدیل شد و انرژی و تمرکز ذهنی آنها را آغشته کرد که مراقبه آنها را افزایش داد.

امروزه چای سبز به دلیل سطوح بالای آنتی اکسیدان هایش شهرت درخشانی پیدا کرده است. اما این تنها کیفیت ستاره آن نیست. مزایای سلامت چای سبز همچنین شامل سم زدایی، آرام کردن التهاب و توانایی کاهش فشار خون و کلسترول است.

در حالی که می توان از این فواید چشمگیر برای سلامتی چای سبز با نوشیدن آن لذت برد، استفاده از چای سبز روی پوست نیز فواید خود را دارد. بیایید 6 خواص برتر چای سبز دلیل اصلی برای استفاده از چای سبز برای پوست را پوشش دهیم!

6 خواص برتر چای سبز برای پوست

1-چای سبز با ترویج ترمیم DNA با سرطان پوست مبارزه می کند. حاوی یک آنتی اکسیدان قوی به نام EGCG است که با آسیب DNA ناشی از اشعه UV برای جلوگیری از سرطان پوست مبارزه می کند. این بدان معناست که چای سبز برای پوست همچنین یک ماده ضد پیری قوی است که هنگام مصرف یا استفاده موضعی با علائم پیری زودرس مبارزه می کند.

2-چای سبز به دلیل محتوای بالای پلی فنول هایی به نام کاتچین دارای خواص ضد التهابی قوی است. کاتچین موجود در چای سبز باعث کاهش تحریک، قرمزی و تورم می شود. برای لذت بردن از فواید چای سبز برای پوست، یک ماسک بمب آب چای سبز را روی آن بیاندازید. این ماسک صورت با آبرسانی شدید می تواند قرمزی را کاهش داده و پوست را تسکین دهد.

3-چای سبز یک عامل ضد باکتری قوی برای درمان آکنه و باز کردن منافذ پوست است. پلی فنول های موجود در چای سبز به غشای باکتری ها آسیب می زند و با عفونت مبارزه می کند، به این معنی که ابزار مفیدی برای درمان رشد باکتریایی است که باعث آکنه می شود. این به از بین بردن التهاب باکتریایی سیستمیک برای پوستی آرام و شفاف کمک می کند.

4-چای سبز سرشار از ویتامین B2 و ویتامین E است که هر دو برای سلامت پوست ضروری هستند. B2 نقش اساسی در حفظ سطح کلاژن برای ساختار و استحکام پوست جوان دارد. ویتامین E از رشد سلول های جدید پوست حمایت می کند و همچنین به عنوان یک آبرسان قوی برای پوست های خشک یا نامتعادل عمل می کند.

5-کافئین و تانن موجود در چای سبز به کوچک شدن رگ های خونی اطراف چشم کمک می کند و آن را به معجزه ای برای درمان پف چشم و سیاهی دور چشم تبدیل می کند. کرم دور چشم کافئین دانه قهوه سرشار از چای سبز و قهوه است که خاصیت پف کردن و روشن کنندگی پوست دارد.

6-فواید چای سبز برای پوست به موهای شما نیز می رسد! ثابت شده است که فیبرهای برگ چای سبز باعث تحریک رشد مو می شوند ، زیرا کاتچین ها و پلی فنول ها باعث تحریک گردش سلولی در فولیکول های مو می شوند. ما از فیبر چای سبز در سازنده معروف ابرو فیبر چای سبز خود استفاده می کنیم که طرفداران آن را به عنوان “اکستنشن مو برای ابروهای شما” می نامند.

چای سبز سرشار از آنتی اکسیدان ها و مواد مغذی است و بسیاری آن را دارای فوایدی برای سلامتی مختلف می دانند.

مطالعه ای در سال 2018 نشان داد که ترکیب پلی فنلی اصلی موجود در چای سبز، EGCG (اپی گالوکاتچین-3-گالات)، طیف وسیعی از خواص درمانی را نشان می دهد، از جمله:

آنتی اکسیدان
ضد التهاب
ضد آترواسکلروز
ضد انفارکتوس میوکارد
ضد دیابت
در مطالعه‌ای در سال 2012 ، نشان داده شد که این پلی‌فنول‌های گیاهی در صورت استفاده برای محافظت از پوست و حمایت از سیستم ایمنی، اثرات پیشگیری از سرطان نیز دارند.

چای سبز و آکنه

با توجه به الفبررسی 2016Trusted SourceEGCG موجود در چای سبز دارای خواص آنتی اکسیدانی، ضد التهابی و ضد میکروبی است. آنها در درمان آکنه و پوست چرب بهبود یافته اند.

پوست چرب

آکنه نتیجه سبوم بیش از حد است که منافذ را مسدود می کند و رشد باکتری ها را تحریک می کند.

EGCG ضد آندروژن است و سطح چربی را کاهش می دهد. این باعث می شود که در کاهش ترشح سبوم در پوست موثر باشد. با کاهش سبوم، EGCG می تواند پیشرفت آکنه را کند یا متوقف کند.

سبوم یک ماده روغنی است که غدد چربی شما ترشح می کنند تا پوست و موی شما را مرطوب کند.
آندروژن ها هورمون هایی هستند که بدن شما تولید می کند. اگر سطح آندروژن بالا یا نوسانی دارید، می تواند باعث شود غدد چربی شما مقادیر بیشتری سبوم تولید کنند.

چای سبز و سرطان پوست

با توجه به الفمطالعه 2003Trusted Sourceپلی فنول های موجود در چای سبز می توانند به عنوان عوامل دارویی برای پیشگیری از اختلالات پوستی ناشی از نور UVB خورشیدی در حیوانات و انسان ها استفاده شوند، از جمله:

سرطان پوست ملانوم
سرطان های پوست غیر ملانوما
پیری پوست

عصاره چای سبز و پوست شما

آبررسی 2012Trusted Sourceاز 20 مطالعه نشان داد که عصاره چای سبز زمانی که روی پوست استفاده می شود و به عنوان مکمل برای موارد زیر استفاده می شود به طور بالقوه موثر است:

آکنه
آلوپسی آندروژنتیک
درماتیت آتوپیک
کاندیدیازیس
زگیل ناحیه تناسلی
کلوئیدها
آکنه روزاسه
آکنه
عصاره چای سبز را به عنوان بخشی از رژیم آکنه خود در نظر بگیرید.

در یک مطالعه در سال 2016 ، شرکت کنندگان 1500 میلی گرم عصاره چای سبز را به مدت 4 هفته مصرف کردند. در پایان مطالعه، شرکت کنندگان کاهش قابل توجهی در برآمدگی های قرمز پوستی که باعث آکنه می شود را نشان دادند.

جلوگری از پیری

نوشیدن چای سبز و استفاده از آن روی پوست می تواند به پوست شما کمک کند تا روند پیری را بهتر مدیریت کند.

یک کوچک2005 studyTrusted Sourceاز 80 زن، بهبود خاصیت ارتجاعی پوست در شرکت کنندگانی که با رژیم ترکیبی چای سبز موضعی و خوراکی درمان شده بودند، نشان دادند.
دراز مدت2013 studyTrusted Source24 نفر نشان دادند که آسیب پوستی ناشی از قرار گرفتن در معرض نور خورشید با استفاده موضعی از لوازم آرایشی حاوی عصاره چای سبز کاهش می یابد. محققان پیشنهاد کردند فرمولاسیون های آرایشی شامل عصاره چای سبز باعث بهبود ریز تسکین پوست و اثرات مرطوب کنندگی قابل توجهی می شود.
چای سبز و پوست اطراف چشم شما
اگر تورم اطراف چشمانتان را تجربه می کنید، این درمان خانگی چای سبز برای پف چشم ها ممکن است تسکین دهنده باشد. این یک روش ساده است.

در اینجا مراحل انجام می شود:

برای نوشیدن چای، دو کیسه چای سبز را خیسانده یا خیس کنید.
کیسه ها را فشار دهید تا مایع اضافی خارج شود.
چای کیسه ای را به مدت 10 تا 20 دقیقه در یخچال قرار دهید.
کیسه های چای را تا 30 دقیقه روی چشم های بسته خود قرار دهید.
طرفداران این درمان پیشنهاد می کنند که ترکیب کافئین و کمپرس سرد به کاهش پف کردگی کمک می کند .

اگرچه تحقیقات بالینی این روش را تایید نمی‌کند، اما کلینیک مایو استفاده از کمپرس خنک (حوله شستشو و آب خنک) را توصیه می‌کند.

همچنین، طبق مقاله ای در سال 2010 در مجله علمی کاربردی داروسازی، کافئین موجود در چای سبز می تواند رگ های خونی را برای کاهش تورم و التهاب منقبض کند.

موارد احتیاط

ناحیه اطراف چشم شما حساس است، بنابراین قبل از اقدام به این درمان، موارد زیر را در نظر بگیرید:

شستن دست و صورت
پاک کردن آرایش
برداشتن لنزهای تماسی
دور نگه داشتن مایع از چشم
اجتناب از چای کیسه ای با منگنه
مانند هر درمان خانگی، قبل از امتحان با پزشک خود صحبت کنید. همچنین در صورت احساس درد یا سوزش، مصرف آن را متوقف کنید.

فوائد

مطالعات تحقیقاتی زیادی وجود دارد که نشان می دهد هم نوشیدن چای سبز و هم استفاده موضعی از آن می تواند برای پوست شما فوایدی داشته باشد.

چای سبز و عصاره چای سبز نه تنها می تواند به آکنه کمک کند و به پوست شما کمک کند جوان تر به نظر برسد، بلکه این پتانسیل برای کمک به پیشگیری از سرطان های پوستی ملانوما و غیرملانومی نیز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *